Подання інформації про кінцевого бенефіціарного власника
Нормативне обґрунтування
Верховна Рада України 06.12.2019 року ухвалила нову редакцію Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню поширення зброї масового знищення» набула чинності з 28.04.2020 року. Починаючи з дати набрання чинності цим законом, після затвердження Мін'юстом форми структури власності, всі юридичні особи, крім зазначених нижче, зобов'язуються подавати щороку державному реєстратору інформацію про кінцевого бенефіціара - КБС (бенефіціарного власника) юридичної особи, а також інформацію про відсутність у юридичної особи кінцевої особи. 8 червня 2021 року за № 768/36390 Міністерством юстиції України зареєстровано наказ Міністерства фінансів України
від 19 березня 2021 року № 163 «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності» (Далі - Наказ про структуру власності). Наказ про структуру власності опубліковано у газеті «Урядовий кур'єр» 11 червня 2021 року і набирає чинності через місяць з дня його офіційного опублікування, тобто з 11 липня 2021 року. Звертаємо увагу, що згідно з частиною четвертою розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню поширення зброї масового знищення» усі юридичні особи, щодо яких у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - Єдиний державний реєстр) повинні містити відомості про кінцевих бенефіціарних власників (далі -КБС) та зареєстровані до набрання чинності місяцями з наказу подати держреєстратору документи для поновлення в ЄДР відомостей про КБС. Таким чином, в період з 11 липня 2021 року по 10 жовтня 2021 року (включно) необхідно подати держреєстратору документи, передбачені законом та здійснити оновлення в ЄДР відомостей про КБС. бенефіціарі щорічно протягом чотирнадцяти календарних днів, наступних за датою державної реєстрації. Якщо в існуючій компанії відбулися будь-які зміни (змінився учасник, змінилася його частка, змінилася інформація про учасника та бенефіціара), термін на оновлення – 30 днів із моменту наступу таких змін. У разі ненадання або несвоєчасного надання державного реєстратора інформації про кінцевого бенефіціара передбачено штраф у розмірі від 17 000 до 51 000 000 гривень. Юридичні особи, які звільнені від необхідності подавати інформацію про кінцевий
бенефіціар:
- політичні партії;
- структурні утворення політичних партій;
- профспілки, їх об'єднання, організації профспілок, передбачені статутом профспілок та їх
- об'єднань;
- творчі спілки, місцеві осередки творчих спілок;
- організації роботодавців, їх об'єднання;
- адвокатські об'єднання;
- торгово-промислові палати;
- ОСББ ;
- релігійні організації;
- державні органи, органи місцевого самоврядування, їх асоціації;
- державні та комунальні підприємства, установи, організації.
Документи для подання відомостей про кінцевий бенефіціар:
- -Нотаріальна довіреність від директора компанії, щодо якої подаються відомості.
- -Нотаріально засвідчені ксерокопії паспортів бенефіціарів-фізичних осіб для громадян України, у яких паспорт-книжка або громадян інших держав.
- Копії ідентифікаційних кодів таких фізосіб, інформація про реєстрацію місця проживання.
Фізособам-громадянам України, які мають паспорт у вигляді іd-карти, нотаріальну копію робити не потрібно.
- Структура власності компанії.
Приймаємо як структуру написану клієнтом, так і самі її готуємо за додаткову оплату за умови надання документів, що підтверджують. Структуру підписує директор компанії. Вартість визначається окремо залежно від складності. Якщо у вашій компанії КБС є фізособа-нерезидент України, то додатково до всього,
необхідно зробити переклад українською мовою паспорта такої фізособи та інформації про місце реєстрації, завірити переклад у нотаріуса. Якщо у вашій компанії засновником є юрособа-нерезидент, додатково надається апостильована, перекладена та завірена нотаріусом витяг з суднового, банківського, торгового реєстру країни.дження.
Вартість подачі документів про бенефіціарів – від 1500 грн..
- У вартість не входить нотаріальне засвідчення документів. Дану послугу ви оплачуєте окремо нотаріусу за місцем свого розташування або в нашому офісі нотаріусу.
- Орієнтовна вартість довіреності від юрособи – 700-800 грн
- Вартість завірення паспорта – 200-250 грн.
- Якщо до реєстру раніше не вносився кінцевий бенефіціарний власник, необхідна додаткова сплата адміністративного збору у розмірі 700 грн.
Якщо дані бенефіціара (ПІБ, місце реєстрації, частка у статутному фонді) не збігаються з поточними даними його паспорта, необхідна додаткова робота щодо приведення даних до поточних та актуальних.
Термін подачі – 1 день.
Термін обчислюється з моменту наявності у нас всього пакету документів та підтвердження з нашого боку дати та часу про бронювання черги до ЦНАПу чи у нотаріуса. Необхідно враховувати, що документи подаються через центри надання адміністративних послуг, де є електронна черга. Запис у неї необхідно проводити заздалегідь на 2-3 дні вперед, щоб уникнути неможливості записатися сьогодні – на завтра через брак місць у черзі. Також існує можливість подати документи через нотаріусів-реєстраторів, з якими ми щільно співпрацюємо. Вартість подачі через нотаріуса додатково до ваших витрат збільшується на 800 грн.
Довідка:
Кінцевий бенефіціарний власник (КБС) (бенефіціар) для юридичної особи– будь-яка фізична особа, яка здійснює вирішальний вплив на діяльність юрособи у тому числі через ланцюжок контролю та володіння;
- Ознакою здійснення прямого вирішального впливу на діяльність є безпосереднє володіння фізособою часток у розмірі не менше 25 відсотків статутного капіталу або прав голосу в юридичній особі.
- Ознаками здійснення непрямого вирішального впливу на діяльність є володіння фізичною особою часткою у розмірі не менше 25 відсотків статутного капіталу або прав голосу юридичної особи через пов'язаних фізичних чи юридичних осіб.
При цьому КБС не може бути особою, яка має формальне право на 25 або більше відсотків статутного капіталу або прав голосу в юридичній особі, але є комерційним агентом, номінальним власником або номінальним власником, або лише посередником щодо такого права;