Назад

Вибір системи оподаткування

На сьогодні, незалежно від того, чим є організація бізнесу - приватним підприємцем або юридичною особою (підприємством), податковим законодавством передбачено дві основні системи оподаткування - загальна та спрощена.

Перевагою загальної системи оподаткування є те, що юридичні особи та фізичні особи - підприємці можуть займатися будь-яким видом діяльності, не забороненим законодавством, і не мають обмежень за сумою одержуваного доходу та кількості найманих працівників. оподаткування, юридичні особи та підприємці є платниками всіх податків і зборів, передбачених законодавством України. Крім того, при проведенні готівкових розрахунків необхідно застосовувати РРО (касовий апарат) або розрахункові книжки. ПДВ.

Спрощена система оподаткування, яку можуть вибрати як фізичні особи-підприємці, так і юридичні особи, може застосовуватися з урахуванням законодавчо встановлених обмежень за видами діяльності, сумою доходу та чисельності працівників. зрозуміти хто може працювати на спрощеній системі оподаткування дивіться статтю "Хто може використовувати спрощену систему

Перевагою спрощеної системи є звільнення від сплати деяких податків і зборів, від застосування РРО (касових апаратів) при проведенні готівкових розрахунків, від необхідності реєструватися платником ПДВ в обов'язковому порядку (тільки добровільно). оподаткування розрахунки проводяться лише у грошовій формі та не можуть здійснюватися не грошові операції (бартер, взаємозалік тощо).

Для застосування спрощеної системи оподаткування залежно від величини доходу, кількості найманих працівників, видів діяльності, можна вибрати одну із законодавчо встановлених чотирьох груп платників єдиного податку, три з яких (1-а, 2-а, 3-я) можуть вибрати фізичні особи-підприємці, 4 юридичні особи   

Вибір групи для сплати єдиного податку буде залежати від багатьох нюансів. майбутні покупці - підприємства чи підприємці на загальній системі оподаткування, необхідно розглянути іншу групу єдиного податку.

Якщо для першої та другої групи єдиного податку встановлена ​​фіксована сума платежу на місяць, 1-а група - 6-10% від розміру мінімальної заробітної плати на місяць, друга група - 16-20% від розміру мінімальної заробітної плати на місяць,  то для інших двох груп величини отриманого доходу.

На сьогоднішній день найчастіше використовуваною для реєстрації платником єдиного податку приватних підприємців є третя група з сплатою 5% від суми доходу. суми доходу.

Юридичним особам є сенс реєструватися платником єдиного податку, якщо їхня діяльність є високорентабельною (наприклад, надання послуг), а питома вага витрат у загальній сумі отриманого доходу - незначна.